Zachodniopomorski interior

Poniedziałek, 11 listopada 2019 · Komentarze(12)
Kategoria wycieczka
MAPA

Trasa wytyczona już dość dawno temu czekała sobie na przejechanie. Sprzyjająca okazja nadarzyła się 11 listopada. Samochodem dowiozłem sobie rower do Ińska. Po dotarciu na miejsce zaskoczyła mnie temperatura. Już w Szczecinie rano było zimno (plus cztery), ale tutaj było jeszcze o dwa mniej. Zakładam więc kominiarkę, a cienką, przeciwwiatrową pałatkę szybko zamieniam na kurtkę na zimę z Deca. I wcale nie było mi jakoś szczególnie ciepło, bo chłód potęgował dość silny wiatr.

Zaliczam fajny łącznik z Linówka do Ińskiej Wstęgi. Kilka ładnych km po szutrowej nawierzchni, choć zdarzały się i kawałki z jakichś resztek asfaltu. Ińska Wstęga - wiadomo, klasa sama w sobie. Nią docieram do Ciemnika i potem kawałek DW151 w kierunku Recza. Kawałek, bo na skrzyżowaniu skręcam na Czertyń, a potem, przez kilkanaście kilometrów jadę skrajem Poligonu Drawskiego o czym informują stosowne tablice. Te tereny wyczerpują w pełni określenie znajdujące się w tytule niniejszego wpisu :) Wrażenie odludzia potęgują np. znaki drogowe - niedość, że na betonowych słupach to jeszcze według jakiegoś przedpotopowego wzoru.

Prawdziwą ucztą był fragment od DK20 do Brzeźniaka. Z najbardziej zdumiewającym odkryciem, a mianowicie osadą Brzeźnica. Położna na totalnym odludziu, składająca się z kilku opuszczonych domów (i jak się dowiedziałem potem - kościoła, też opuszczonego) sprawia wręcz upiorne wrażenie. Nie chciałbym się tam znaleźć sam w nocy. Brrr ;)

Potem już znanymi drogami, no może poza szutrowym łącznikiem od Przytonia do DK20 przez wieś Sulice. A w samym Węgorzynie zaliczam jeszcze nie oddaną do użytku obwodnicę w ciągu wyżej wzmiankowanej krajówki.

Z Węgorzyna do Ińska rowerem najlepiej przez Podlipce do Sarnikierza i potem leśną drogą biegnącą skrajem jeziora. Tak zrobiłem i nie pożałowałem. Dość porządnie zmachany i nieźle wychłodzony docieram do samochodu ;)



























Komentarze (12)

Ja tam jestem za koalicją, bo nawet prawica i lewica może być w jednej sprawie zgodną konserwą: Michuss ma być na BS. Tak mu dopomóż blog! :)

Trollking 22:05 środa, 27 listopada 2019

Jak nie masz serca do tego blogaska, to załóż nowego. ;p ;)

mors 15:14 środa, 27 listopada 2019

Bardzo by to była egzotyczna koalicja, od prawa do lewa :P

Miło się czyta takie rzeczy, nie ukrywam, dziękuję. Chociaż moim zamiarem nie było wywołanie tego rodzaju dyskusji - nie znoszę takich ”wymuszonych” pożegnań. If you know what I mean... ;) Po prostu odpisałem Ci mors swój stosunek do niniejszego blogaska :P ;)

michuss 08:26 środa, 27 listopada 2019

Możemy nawet zawiązać koalicję i Cię przegłosować. ;))

mors 00:15 środa, 27 listopada 2019

Michał, jesteś jednymz Ojców Zasłozycieli BS, pionierem, prekursorem, inspiracją, kimś stałym i niezmiennym, który trwa od zawsze! To zobowiązuje, pamiętaj!!!

yurek55 17:30 wtorek, 26 listopada 2019

Jest pierwszy protest! :)

NIE MA TAKIEJ OPCJI! Howgh! :)

Trollking 21:51 poniedziałek, 25 listopada 2019

Spodziewaj się fali protestów. ;p ;)
Znam te rozterki, zwłaszcza odkąd wywiało z mojego bloga hejterów, którzy tak mnie nakręcali. :D Prowadziłem bloga sumiennie, żeby zrobić im na złość ;)) a teraz co mi zostało?

Ostatecznie możemy pisać politycznie - Ty na złość PISowi, a ja na złość totalnej opozycji. ;)) ;p

mors 17:30 poniedziałek, 25 listopada 2019

Nie mam już zupełnie serca do prowadzenia tego bloga szczerze mówiąc.

Dociągnę do końca roku, a potem zobaczę. Nb w tę sobotę byłem na podobnej trasie z kolegą z pracy. Chodziło nam o spenetrowanie tej opuszczonej osady. Wrzucę potem opis i foty.

michuss 14:38 poniedziałek, 25 listopada 2019

Dokładnie to samo pomyślałem o tym znaku na betonowym słupie - że przedpotopowy. :D Albo samoróbka (w dodatku przedpotopowa ;)) ).

Srogie klimaty... tylko Twój rower je zakłócał. ;))
No i autobus - winien być H9. ;)

PS. masz taką samą jak ja obsuwę na BS, a 11 listopada przejechałeś podobny dystans, w dodatku z niewiele mniejszym przewyższeniem, niż ja... w Karkonoszach. :O

mors 22:38 niedziela, 24 listopada 2019

Militarne tereny

strus 18:44 wtorek, 19 listopada 2019

Odludzie totalne.

yurek55 13:39 środa, 13 listopada 2019

Miedzianka wersja hard :)

Zakaz wjazdu czołgów. Nie dotyczy mieszkańców - genialne :)

Trollking 23:06 wtorek, 12 listopada 2019
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!