Wpisy archiwalne w miesiącu

Kwiecień, 2020

Dystans całkowity:685.78 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:30:43
Średnia prędkość:22.33 km/h
Maksymalna prędkość:58.70 km/h
Suma podjazdów:3900 m
Suma kalorii:20249 kcal
Liczba aktywności:19
Średnio na aktywność:36.09 km i 1h 37m
Więcej statystyk

Gardno przez Dobropole

Czwartek, 30 kwietnia 2020 · Komentarze(5)
Kategoria wycieczka
MAPA

Ponownie przed pracą, tym razem na Hance, więc tak jak dwa dni temu - kierunek: najpierw Bukowa, Dobropole Gryfińskie, a potem przez Glinna do ronda w Gardnie, gdzie zjazd przez Wysoką Gryfińską do Chlebowa. Skręt na Stare Brynki, trochę rąbania po dziurawym asfalcie do DK31 w Nowych Brynkach, skręt w prawo i prosto do domu. Fajna rundka przed pracą, choć trzeba wcześnie wyjechać albo się sprężać. Wybieram to pierwsze :) Największa atrakcja to rzepakowe pola za Glinna. Bardzo to ulotne, a ten zapach bije wszystko na głowę. I co najważniejsze daje pewien "oddech" od tego wirusowego szaleństwa.

Jedyne zdjęcie pod pomnikiem. Ale nie podaję lokalizacji, bo zaraz jacyś domorośli specjaliści od historii ustalą co autor tak naprawdę chciał przekazać, a czego nie mógł w owych czasach i przerobią na swoją modłę ;)))

Dobropole przez Gardno

Środa, 29 kwietnia 2020 · Komentarze(2)
Kategoria wycieczka
MAPA

Taka sama pętla jak wczoraj, z tym, że przejechana w odwrotnym kierunku i na innym rowerze. I w innych warunkach pogodowych - wczoraj było wiosennie, niemal letnio, a dziś chłodno, momentami nawet kropiło. I dobrze. Niech popada trochę.



Gardno przez Dobropole

Wtorek, 28 kwietnia 2020 · Komentarze(7)
Kategoria wycieczka
MAPA

Kolejna rundka przed pracą. Tym razem biorę po długim czasie Hankę. Wciąż kwitną i pachną rzepaki. To jest ten krótki, bardzo fajny, typowo wiosenny czas :) Trasa taka sobie pod szosówkę, parę razy zazgrzytałem zębami z troski o koła, ale obeszło się bez zniszczeń ;)





Brynki przez Czepino

Poniedziałek, 27 kwietnia 2020 · Komentarze(2)
Kategoria wycieczka
MAPA

Przed pracą leniwa rundka po wertepach nadodrzańskich.







Miedwie z Anką i Adamem

Niedziela, 26 kwietnia 2020 · Komentarze(2)
Kategoria wycieczka
MAPA

Ze znajomymi planowaliśmy wybrać się najpierw do Kołbacza. Ale jechało się tak dobrze, że zdecydowaliśmy się dotrzeć nad Miedwie, na całkiem fajną plażę w Żelewie. Tamże poddaję pod rozwagę pomysł, by wracać po płytach przez Dębinę. Zyskał aprobatę ;) Dzięki temu omijamy dość spory podjazd na wyjeździe z Żelewa do Nieznania, ale i zjazd od Nieznania w kierunku Kołbacza.

Fajna, relaksowa rundka bez spiny.



Miedwie z Adamem

Sobota, 25 kwietnia 2020 · Komentarze(3)
Kategoria wycieczka
MAPA

Adam to kolega z pracy, sprawdzony kompan na rowerowe wycieczki, więc ustaliliśmy w tygodniu, że w sobotę jedziemy na rowery. Dopiero dziś rano wpadłem na pomysł, by celem było Miedwie. Jak wymyśliliśmy tak zrobiliśmy. Wpadło prawie 60 km i kawa nad jeziorem. A raczej prawie nad, bo promenada zamknięta "do odwołania" i piliśmy siedząc za płotem, spoglądając na jezioro.








Wełtyń plus zamknięta granica

Piątek, 24 kwietnia 2020 · Komentarze(3)
Kategoria wycieczka
MAPA

Jak już z Trollkingiem ustaliłem parę dni temu - trzeba było zajrzeć na granicę zobaczyć jak sprawy się mają. Podjechałem - dwa km telepania po gównianiej DDRce na Międzyodrzu tylko po to, żeby zaraz nią wrócić do Gryfina (zawsze się tam człowiek tłukł z wizją rychłej jazdy po fajnych, mało ruchliwych, brandenburskich i meklemburskich asfaltach).

Na granicy pan "WOPista" zapytał mnie czy chcę przejechać - odpowiedziałem, że nie. Chwilę pogadaliśmy, zgodziliśmy się co do tego, że mamy nadzieję, że jak najszybciej stamtąd zniknie i odjechałem do Gryfina. Potem już zawijka Wełtyń-Gardno przy rzepakach. Powrót przez Bukową, do której wjeżdżam od Binowa Drogą Mazowiecką.






Gardno przez Czepino

Środa, 22 kwietnia 2020 · Komentarze(3)
Kategoria wycieczka
MAPA

Wyjście po pracy na spotkanie z rzepakami ;) Było super.





Gardno przez Gryfino

Wtorek, 21 kwietnia 2020 · Komentarze(7)
Kategoria wycieczka
MAPA

Marzyła mi się ta rundka w czasie domowej kwarantanny. No to jak już można "rekreacyjnie" - zrobiłem ją. Do Gryfina standardowo przez Łubnicę, wał, Żabnicę do Gryfina. Tamże smutny, przygnębiający widok zablokowanej drogi prowadzącej do Niemiec, a konkretniej do ulubionego Mescherin i Oder-Neisse Radweg, więc odbicie osiedlowymi ulicami i przez las do Wełtynia. Dalej poszród rzepakowych pól ku Gardnu, Wysokiej, skąd przez las do Binowa. Podjazd Drogą Mazowiecką, zjazd Kołowską i jestem w domu. To sobie jeszcze Liebfraumlich na śniadanie nalałem, żeby rano czasu zaoszczędzić ;)))







DP-Bukowa-D

Poniedziałek, 20 kwietnia 2020 · Komentarze(9)
Kategoria wycieczka
MAPA

Powrót z pracy przez las. Na legalu, bo OTWARLI od 20 kwietnia. Ciekawe na jak długo, bo susza straszna.

Przy okazji zaliczyłem budowaną od kilku tygodni kluczową DDRkę łączącą Klęskowo/Bukowe z Płonią. Kluczowa, bo dzięki niej można się będzie wydostać sensownie ze Szczecina i dotrzeć bezpiecznie aż nad Miedwie i dalej do Stargardu. Cieszy bardzo ta inwestycja, szkoda tylko, że tak późno, bo całe lata brnąłem przez błota tamtędy kursując w relacji Stargard-Szczecin-Stargard ;)