Opuszczona osada Brzeźnica

Sobota, 23 listopada 2019 · Komentarze(10)
Kategoria wycieczka
MAPA

Po ostatniej wizycie w Ińsku odkryłem opuszczoną wieś, osadę, sam nie wiem w lasach gminy Węgorzyno. Namówiłem kolegę z pracy, Adama i wraz z nim postanowiłem trochę więcej czasu poświęcić na zobaczenie tej "perełki". Szczególnie, że po ostatnim pobycie ograniczyłem się jedynie do zliczenia opuszczonych domów i zrobienia zdjęcia przed jednym z nich. Okazało się, że domów jest więcej, do kilku z nich nawet sobie weszliśmy. Ponadto jest tam też zdewastowany cmentarz oraz opuszczony kościół, do którego również niewielkim wysiłkiem można się dostać. No, naprawdę miejsce niesamowite.

Dojechaliśmy tam (w dojmującym zimnie - +2 i silny wiatr) z Ińska drogą polną do Studnicy. I dalej tak jak ja dwa tygodnie wcześniej - skrajem poligonu aż do DK20, a potem świetnym, leśnym, pagórkowatym szutrem.

Wycieczkę kończyliśmy dojeżdżając do Ińska przez Brzeźniak, Wiewiecko, kopalnie piachu koło Granicy i Storkowo. Wypad udany i pewnie jeszcze razem pojeździmy.









































Komentarze (10)

A na końcu jezioro w Ińsku.

strus 16:44 wtorek, 3 grudnia 2019

Domne, domne. Wybiegły za nami z jakiegoś podwórza.

michuss 23:02 poniedziałek, 2 grudnia 2019

A nie, sorry, chyba widzę obrożę. To przynajmniej zrobić dom tymczasowy :)

Trollking 22:54 poniedziałek, 2 grudnia 2019

Pieski trzeba było wziąć do domu, skoro bezdomne :)

Trollking 22:53 poniedziałek, 2 grudnia 2019

Były dwa pieski towarzyszące, oba przyjacielskie. Na tyle, że potem musieliśmy przed nimi wiać, bo gotowe były biec za nami do samego Ińska ;)

Rower całkiem dobrze dopasowany. Koleżka jest ode mnie trochę niższy. Choć też jestem skłonny go namawiać na zakup czegoś na większych kółkach :)

michuss 22:39 poniedziałek, 2 grudnia 2019

Fajny klimat. Taka Miedzianka w wersji hard. I niehipsterska.

Spoko, że znalazł się kumpel do kręcenia. Tylko trzeba mu chyba większy rower kupić :)

Piesek wygrywa! :)

Trollking 22:36 poniedziałek, 2 grudnia 2019

Nie, nie. Zupełnie inny kierunek. To jest kilka km na północ od DK20, w połowie drogi między Węgorzynem a Drawskiem.

michuss 22:08 poniedziałek, 2 grudnia 2019

a czy ta Brzeżnica nie jest na terenie poligonu ? ...bo cos mi tak świta ....

tunislawa 22:06 poniedziałek, 2 grudnia 2019

Calusieńka! Ale to chyba już od dawna. Choć w jednej z chałup znaleźliśmy gazety z 2008. Albo gerdy nowego typu w drzwiach... Więc tak do końca nie wiem jak to było z tymi dawnymi mieszkańcami.

michuss 21:54 poniedziałek, 2 grudnia 2019

cała wieś taka opuszczona ? smutne to ....

tunislawa 21:13 poniedziałek, 2 grudnia 2019
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!