Miedwiecko

Niedziela, 3 maja 2020 · Komentarze(7)
Kategoria wycieczka
MAPA

Dziś chciałem obejrzeć jak sprawa się ma z tymi nowymi, asfaltowymi drogami w okolicach Miedwia. I tak - do Cisewa od Miedwiecka, a zatem także od starej DK10 w Zieleniewie można już dojechać asfaltem. Potem ewakuacja do Reptowa przez przejazd kolejowy na żądanie i można robić rundkę szosówką albo jakimś speederem, struś się ucieszy :D

Ja jednak z Cisewa pojechałem też nowo powstałym asfaltem (ale pośledniej jakości) w stronę Wielichówka, a potem wyjątkowo marnym szutrem do Wielgowa. Na koniec wymyśliłem sobie, że nie pojadę przez Tczewską, tylko zobaczę jak wygląda nowa DDRka Płonia - Kijewo. Wygląda dobrze, co zachęciło tłumy do wyjścia i jeżdżenia po niej w te i we w te czym tylko popadnie, przekrój wieku od "bombelków" co to od prawej do lewej, ku uciesze rodziców po starszych, dostojnie jadących, nobliwych mieszkańców powyższych dzielnic :P Końcówka przez osiedlę Nad Rudzianką (zjeżdżam więc z tej ścieżki i kontynuuję jazdę ul. Świętochowskiego), a potem Chłopską w górę i tym razem nie Drogą Górską, a tym brukiem co prowadzi prosto do krzyżówki na Binowo, a którego nazwy (no bo ma swoją, jak każda droga w Bukowej). Nie było tak najgorzej, spodziewałem się dramatu, a przez większą część trasy dało się ominąć ten najbardziej chamski bruk. Końcówka kiepska, bo ostro w górę i tam już trzeba centralnie napierać po tych kamulcach.

Aha, w okolicy Kołówka mijałem się z Damianem i Gadem Bagiennym, ale... co ta strava robi z ludzi... jechałem po rekord na segmencie, dobrze żarło i szkoda mi było się zatrzymywać, więc jeno machnąłem serdecznie... Chłopaki zrozumiejo... :P ;)









Komentarze (7)

To jest na Trzcinowej, element tej nowej ddrki od Dąbskiej do Płoni. Rozwiązanie jakie do tej pory widziałem tylko w Niemczech - ulica brukowana, a po bokach wąskie pasma asfaltu dla rowerów. Fajnie, bo wcześniej trzeba było się tam przeprawiać po chodniku.

michuss 17:38 poniedziałek, 4 maja 2020

A ta wąska DDR-ka to gdzie?

strus 17:23 poniedziałek, 4 maja 2020

Troll, to wylot z miasta centralnie na południe :) Nie wyobrażaj sobie, ha też nie będę, tym bardziej, że właśnie zrobiłem sobie kawę ;)

Dawid, nie jest najgorszy. Droga Chojnowska, po sąsiedzku, dużo bardziej uciążliwa do jazdy.

michuss 15:55 poniedziałek, 4 maja 2020

Jechałem tym brukiem też kiedyś do Binowa. Fakt, że ciężko, ale jakie krajobrazy za to były.

davidbaluch 05:30 poniedziałek, 4 maja 2020

Najbardziej mnie urzekła ta szczecińska granica :) A tłumów z bąbelkami wolę sobie nie wyobrażać, bo na samą myśl mnie telepie :)

Trollking 20:07 niedziela, 3 maja 2020

Myślę, że dużo czekania Ci nie zostało :)

michuss 18:36 niedziela, 3 maja 2020

ja poczekam aż skończą tę nową ddrke ....

tunislawa 18:11 niedziela, 3 maja 2020
Komentować mogą tylko zalogowani. Zaloguj się · Zarejestruj się!