Wpisy archiwalne w kategorii

komunikacyjnie

Dystans całkowity:45056.21 km (w terenie 1504.00 km; 3.34%)
Czas w ruchu:2100:35
Średnia prędkość:21.40 km/h
Maksymalna prędkość:61.90 km/h
Suma podjazdów:85848 m
Maks. tętno maksymalne:183 (95 %)
Maks. tętno średnie:149 (78 %)
Suma kalorii:576634 kcal
Liczba aktywności:1261
Średnio na aktywność:35.73 km i 1h 40m
Więcej statystyk

DPD

Wtorek, 26 kwietnia 2016 · Komentarze(4)
Kategoria komunikacyjnie
Do pracy i z powrotem. W obie strony w deszczu. W drodze powrotnej umawiamy się z A. pod Galaxy i stamtąd wespół zmierzamy do domu.

Całe miasto w biało czerwonych flagach. A to z powodu 51. rocznicy pierwszego przejęcia Szczecina przez Polaków po wojnie. Potem były jeszcze dwa takie przejęcia, z czego drugie, 5 lipca, ostateczne. Ot, taka ciekawostka. Na marginesie można dodać, że obie daty upamiętnione są w nazwach tutejszych ulic ;)

Z dworca

Czwartek, 21 kwietnia 2016 · Komentarze(0)
Kategoria komunikacyjnie
Powrót z dworca.

DP

Poniedziałek, 18 kwietnia 2016 · Komentarze(2)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-PORT)

Dojazd tylko do pracy, bo potem szkolenie.

Z Pawłowic na dworzec we Wro

Sobota, 16 kwietnia 2016 · Komentarze(7)
Kategoria komunikacyjnie
WROCŁAW-(PKP)-SZCZECIN(Centrum-NIEBUSZEWO)

MAPA

Po zajęciach zdecydowałem się pojechać na pociąg do Wrocławia zamiast, jak wcześniej planowałem, do Żmigrodu. A to dlatego, że chciałem poczuć na koniec jeszcze trochę klimatu tego wspaniałego miasta, a przy okazji zjeść coś dobrego, co było o tyle łatwe, że wcześniej zasięgnęłem opinii na temat pewnej gruzińskiej i niedrogiej knajpy.

Oczywiście zgodnie z Prawem Murphy`ego niemal natychmiast po ruszeniu zaczęło padać i tak było niemal już do samego końca. Zlokalizowałem knajpę dość sprawnie - U Gruzina na ulicy Nożowniczej, polecam! Zjadłem kubdari i chaczapuri. Pyszne, gorące, chrupiące.

IC znów zaś sprawiło niespodziankę i ponownie KOZIOŁKI jechały zestawione z wagonów starego typu. Tzn. był jeden taki wagon, reszta nowoczesna, ale akurat ten jeden, wybrany to  był rowerowy. Na szczęście nie było tłoku i bez problemu, mimo wąskich drzwi (we Wrocławiu jest wysoki peron) się załadowałem, a potem zasiadłem w pustym przedziale z widokiem na rower :)










Do pałacu w Pawłowicach

Piątek, 15 kwietnia 2016 · Komentarze(0)
Kategoria komunikacyjnie
Na ostatnie zajęcia, które zamiast na Placu Grunwaldzkim odbywały się w pałacu w Pawłowicach. Poszło całkiem sprawnie. Jechałem przez Psie Pole.

Do i z dworca

Niedziela, 10 kwietnia 2016 · Komentarze(6)
Kategoria komunikacyjnie
Uczestnicy
Dojazd na dworzec w Opolu i powrót z dworca w Szczecinie.

Pociąg IC KOZIOŁKI, którym już kiedyś jeździliśmy. I tutaj bardzo niemiła niespodzianka, po raz pierwszy od dawna jeżeli chodzi o podróże kolejowe z rowerem. Okazało się, że do przewozu rowerów wystawiono stary wagon przedziałowy, przy czym skrajny przedział pełnił rolę "schowka" (pojemność: 3 rowery). Takie wagony jeździły lata temu i pamiętam, że wówczas był to symbol nowoczesności i komfortu. Dzisiaj, gdy się już człowiek przyzwyczaił do cywilizowanych warunków w wagonach bezprzedziałowych pociągów IC, można jedynie złapać się za głowę. Pociąg zapchany, oczywiście także ten przedział dla rowerów. Drzwi wąskie, ciężko wyrobić się na zakręcie, a już w ogóle z sakwami. No niefajna ta podróż. Aha, uwieńczeniem było osiem osób w przedziale.

DP + do Stargardu na pociąg z A.

Czwartek, 7 kwietnia 2016 · Komentarze(1)
Kategoria komunikacyjnie
Uczestnicy
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Dąbie-Wielgowo-Zdunowo)-Niedźwiedź-Motaniec-Kobylanka-Morzyczyn-Zieleniewo-Stargard-(PKP)-WROCŁAW

Rano do pracy standardową drogą z tym, że z sakwami, bo po południu miałem już nie wracać do domu.

I tak się stało. Tuż przed 16 przyjeżdża A., z którą ruszamy do Stargardu. Drogą przez Niedźwiedź, potem z Motańca skrótem do Kobylanki. Na koniec postój na statoilu koło dworca, gdzie ja się "myję" i przebieram w cywilne ciuchy. Przez te oblucje nie zdążyliśmy zjeść razem słynnej rolki z Wyszyńskiego. A. musiała się sprężać na pociąg, więc idę sam. Po chwili wysyłam smsa: "nie masz czego żałować, zeszli na psy" ;)

Podróż prawie pustym CZCIBOREM jak zwykle komfortowa na potwierdzenie czego niniejsze zdjęcie przedkładam :P


Z portu

Niedziela, 3 kwietnia 2016 · Komentarze(1)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(PORT-Centrum-NIEBUSZEWO)

Po odstawieniu samochodu.

Do portu

Sobota, 2 kwietnia 2016 · Komentarze(0)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-PORT)

Po samochód.

DPD + Załom

Środa, 30 marca 2016 · Komentarze(6)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Dąbie-Załom-Dąbie-Centrum-Łękno-NIEBUSZEWO)

MAPA

Ostatnie zdjęcie krokusów na Jasnych Błoniach w tym roku. Obiecuję :P