Wpisy archiwalne w kategorii

komunikacyjnie

Dystans całkowity:45056.21 km (w terenie 1504.00 km; 3.34%)
Czas w ruchu:2100:35
Średnia prędkość:21.40 km/h
Maksymalna prędkość:61.90 km/h
Suma podjazdów:85848 m
Maks. tętno maksymalne:183 (95 %)
Maks. tętno średnie:149 (78 %)
Suma kalorii:576634 kcal
Liczba aktywności:1261
Średnio na aktywność:35.73 km i 1h 40m
Więcej statystyk

DPD

Piątek, 4 grudnia 2015 · Komentarze(0)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Centrum-Łękno-NIEBUSZEWO)

Sucho i ciepło.

DPD

Środa, 2 grudnia 2015 · Komentarze(4)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Centrum-Łękno-NIEBUSZEWO)

Dojazd i powrót. Rano w dość dużej wilgoci, z powrotem już stosunkowo sucho.

Za to wieczorem wypad (nierowerowy, lecz tramwajowy) na pokaz slajdów w Starej Komendzie z wyprawy do Gruzji. To prezentacja w ramach cyklu organizowanych tam spotkań rowerzystów. Niesamowicie inspirująca, aż wieczorem z ciekawości sprawdzałem ceny biletów na lot z rowerami tamże.


DP

Poniedziałek, 30 listopada 2015 · Komentarze(0)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-PORT)

W nocy obudziła mnie straszna wichura, ulewa i gradobicie. Miałem wrażenie, że zaraz zerwie się dach. Oho, pomyślałem, dzisiaj nici z dojazdu na rowerze do pracy. Ale jednak nie - niespodzianka. Po 7 było niebieskie niebo, a resztki chmur majaczyły gdzieś het, het na wschodzie.

Po południu powrót samochodem, bo były do załatwienia sprawy daleko poza Sz.

DPD + test

Piątek, 27 listopada 2015 · Komentarze(2)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Centrum-Niebuszewo-Centrum-port-Centrum-NIEBUSZEWO)

Rano z jednym biegiem do pracy. Ale poszło ok, jedyny podjazd przez Skargi, a nie przez park, potem już gładko.

W drodze powrotnej zajeżdżam do coolbike`a na Wyszyńskiego kupić śrubę regulacyjną "przedprzerzutkową". Okazuje się, że nie tak łatwo ją kupić. Dostaję poradę, by zamocować linkę bez tej śruby, bezpośrednio do przerzutki. No nic, jakoś nie widzę tego oczyma wyobraźni, ale jadę do domu brać się do roboty.

Całość zajęła może 3 minuty. Pancerz, który i tak będę musiał wkrótce wymienić, docisnąłem do otworu w przerzutce, napiąłem i dokręciłem linkę i... wszystko działa jak działało przedtem, a może i lepiej ;)

Wieczorem robię jeszcze testową rundkę do pracy. Jest ok.

DPD

Czwartek, 26 listopada 2015 · Komentarze(4)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Centrum-NIEBUSZEWO)

W drodze powrotnej awaria. Jeszcze w porcie przy zmianie biegów zrywa mi się linka tylnej przerzutki. To było do przewidzenia, od dłuższego czasu biegi ciężko wchodziły i spodziewałem się usterki. Jadę więc przez sklep rowerowy na Wyszyńskiego, gdzie kupuję dwie linki (bo przednia też zaraz się urwie), do domu i przystępuję do naprawy.

Nie znoszę majstrowania przy rowerze, bo przeważnie mam przy okazji dodatkowe "przygody". Tak było i tym razem. Okazało się, że coś blokuje "światło" śruby regulacyjnej, tej przy samej przerzutce - linka nie chce przejść ani w jedną, ani w drugą stronę. Zresztą już przy wyciąganiu starej, zerwanej linki ledwo ją tamtędy wyjąłem. W środku tkwi coś metalowego, ale za cholerę nie potrafię zgadnąć co to jest. Efekt jest taki, że linki nie da się przez nią przeciągnąć i muszę jutro kupić takie ustrojstwo. Także rano jadę single speedem ;)

DPD + sprawy

Środa, 25 listopada 2015 · Komentarze(5)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Zdroje-Bukowe-Zdroje-Centrum-NIEBUSZEWO)

Rano w dość obficie padającym, zaraz topniejącym śniegu.

Po południu, z A., na Bukowe, m.in. do biblioteki.

DPD + sprawy

Wtorek, 24 listopada 2015 · Komentarze(2)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Zdroje-Bukowe-Zdroje-Centrum-NIEBUSZEWO)

Rano dojazd szybki i sprawny. Omijam ostatnio Jasne Błonia i Aleję Jana Pawła przez Monte Cassino, ale dopiero dziś, gdy uważniej przyjrzałem się znakom zauważyłem, że robię to nielegalnie, bo ze Skargi we wspomnianą ulicę skręcać nie wolno. Muszę więc wymyślić coś innego ;)

Na Placu Żołnierza po długim czasie stanąłem na czerwonym świetle. Obecnie, przy okazji przebudowy Alei Niepodległości zmieniono ustawienia sygnalizacji i przejechać przez to skrzyżowanie dużo łatwiej.



Po pracy pewna sprawa na Fioletowej, potem zakupy i fruuu na obiad do domu. :)

DPD

Poniedziałek, 23 listopada 2015 · Komentarze(2)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Centrum-NIEBUSZEWO)

Dojazd i powrót z pracy - ile jeszcze takich dojazdów? Któż to wie - chyba czas na kolejne zmiany ;) WRESZCIE w suchym: nie padało, ale w zamian było zdecydowanie zimno. Wolę jednak takie warunki niż wciskającą się wszędzie mżawkę.

DPD

Środa, 18 listopada 2015 · Komentarze(6)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Centrum-NIEBUSZEWO)

Rano, tak jak od kilku dni, w deszczu. Do pracy dojeżdżam mokry i na zabrudzonym rowerze. Ale zabrudzonym nie tak bardzo, bo pojechałem przez Monte Cassino zamiast przez Jasne Błonia, więc nie pochlapałem się rozmoczonym szutrem.

Powrót za to przy całkiem ładnej pogodzie. Okazuje się, że po 16 może być jeszcze całkiem jasno ;) Dla równowagi - bardzo wietrznie.

DPD

Wtorek, 17 listopada 2015 · Komentarze(6)
Kategoria komunikacyjnie
SZCZECIN(NIEBUSZEWO-Centrum-port-Centrum-NIEBUSZEWO)

Do i  z pracy, cały czas w deszczu albo mżawce. Dziś przez Most Długi, więc oznaczało to, że znów natknąłem się na starą corsę zaparkowaną dokładnie na wylocie DDRki. Gdy obok zaparkują samochody zderzak w zderzak to naprawdę ciężko przejechać. Opel stoi tam od kilku dni i nosi wyraźne ślady zniecierpliwienia użytkowników drogi. ;)